| Min Working Pressure | 18Mpa |
|---|---|
| System Type | Pipe Network |
| Detection System | Heat & Smoke Detectors |
| Cylinder Capacity | 70L,80L,82L,90L |
| Usage | Gas Fire Extinguishing |
| Color | Red & Ivory White Color Or As Customized |
|---|---|
| Capacity | 70L,80L,82L,90L |
| Type | Fire Fighting System |
| Filling Pressure | 15MPa,20MPa |
| Item | FM 200 System Design,fire Suppression Systems Fm200 |
| Protected Zone Range | Proportion: ≤800m² ; Volume: ≤3600m³ |
|---|---|
| Application | A,B,C |
| Type | Gaseous Fire Suppression System |
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Cylinder Capacity | 70L~180L |
| Operating Pressure | 20 Bar |
|---|---|
| Zone Management | Optional Zones |
| Function | Firefighting |
| Type | Fire Suppression System |
| Usage | Fire Rescue System |
| Type | Automatic Fire Extinguisher |
|---|---|
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| System Power Supply | AC 220V DC 24V 1.5A |
| Agent Discharge Time | 10 Seconds |
| Structure | Pipeline |
| Purity | 99.9% |
|---|---|
| Application | Fire System,It Is Mainly Used For Total Flooding Extinguishing System |
| Other Names | HFC-227EA,Trifluoromethane Fluoroform(HFC-227ea) |
| Appearance | Colorless,odorless And Colorless,No Turbid,Colorless & Odorless |
| Name | Mixed Refrigerant Gas R227ea,pure Gas HFC-227ea With High Quality,HFC 227ea Fire Extinguisher Gas R227ea,HFC227 Fire Protection Systems FM200 Gas,FM 200 Fire Suppression System With HFC-227ea Gas Fire Extinguisher |
| Working Temperature | 0~50℃ |
|---|---|
| Volume Of Cylinder | 40L,70L,90L,100L,120L,150L,180L |
| Storage Pressure | 2.5MPa |
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Cabinet Size | 1200mm X 800mm X 2000mm |
| Capacity Of Cylinder | 70L,80L,90L |
|---|---|
| Storage Temperature | 0°C To 50°C |
| Usage | Gas Fire Extinguishing |
| Storage Pressure | 15 MPa |
| Power | DC24V/1.5A |
| Product Name | FM200 Gas Fire Suppression System |
|---|---|
| Discharge Time | ≤10s |
| Filling Pressure | 4.2MPa, 5.6Mpa |
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
| System Type | Pipe Network |
| Working Temperature | -10℃~50℃ |
|---|---|
| Max Working Pressure | 4.2Mpa |
| Company Type | Manufacturer Over 10-years |
| Feature | Clean Gas And Environmental Friendly |
| Electrically Non-Conductive | Yes |