| Capacity Of Cylinder | 70L,80L,82L,90L |
|---|---|
| Extinguishing Method | Chemical Reaction |
| Temperature Range | 0°C To 50°C |
| Trademark | Rongan |
| Storage Pressure | 15Mpa/20MPa |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| Color | Red |
| Valve Material | Brass |
| Fire Rating | Class A, B, C,E Fires |
| Capacity Of Cylinder | 70L, 90L, 120L, 150L, 180L |
| Suitable For | Ceiling Mounting |
|---|---|
| Spraying Time | ≤8s |
| Installation Height | 2-3m |
| Discharge Time | ≤10s |
| Actuation | Electrical |
| Activation Time | ≤10s |
|---|---|
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
| Discharge Height | 2-4 M |
| Activation Method | Electric Or Manual |
| Origin | CHINA |
| Packaging Details | Plywood outer box with bubble bag or paper |
|---|---|
| Delivery Time | 10 days, subject to quantity negotiation |
| Payment Terms | L/C, D/P, Western Union, T/T, Credit card |
| Supply Ability | 18000 sets per week |
| Place of Origin | Guangzhou City, Guangdong Province, China |
| Working Pressure | 15MPa,20MPa |
|---|---|
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Reliability | High Reliability |
| Cylinder Capacity | 100L |
| Color | Red |
| Cylinder Color | Red |
|---|---|
| Gas Composition | 50% Nitrogen, 42% Argon, 8% Carbon Dioxide |
| Activation Method | Thermal Or Manual |
| Storage Temperature | 0°C To 60°C |
| Working Pressure | 20 Bar |
| Package Contents | 1 FM200 Hanging System |
|---|---|
| Application | Indoor |
| Safety | High |
| Size | Small/Medium/Large/etc. |
| Adjustable Length | Yes |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| Usage | Fire Rescue System |
| Company Type | Manufacturer Over 10-years |
| Working Temperature | -10~50℃ |
| Nitrogen Pressure | 6.0±1.0MPa(20℃) |
| Cylinder Volume | 40L,70L,90L,100L,120L,150L,180L |
|---|---|
| Operating Pressure | 2.5 Bar |
| Usage | Fire Extinguisher Equipment |
| Spraying Time | ≤10s |
| Activation Method | Electric/Manual |