| Cylinder Volume | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
|---|---|
| Body Material | Steel Cylinder |
| Spraying Time | ≤10s |
| Working Temperature | 0℃-50℃ |
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Features | Colorless And Odorless |
|---|---|
| Zuìdī Shèjì Nóngdù 7 / 5,000 Minimum Design Concentration | 37.5% |
| Pressure Of Work Start-up | 15MPa,20MPa |
| Color | Red |
| Zone Management | Optional |
| Color | Red |
|---|---|
| Detection System | Heat & Smoke Detectors |
| Start Mode | Manual And Electromagnetic Start |
| Durability | High |
| Coverage Area | Class A, B, C Fires |
| Reliability | 99.99% |
|---|---|
| Materials | Galvanized Steel |
| Filling Prussure | 4.2Mpa/5.6Mpa |
| Cylinder Capacity | 90/120/150/180L |
| Color | Red |
| Discharge Height | 2-4 M |
|---|---|
| Detection System | Heat & Smoke Detectors |
| Filling Density | ≤950kg/m3 |
| Suitable For | Sensitive Electronic Equipment And Valuable Assets |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Packaging Details | Plywood outer box with bubble bag or paper |
|---|---|
| Delivery Time | 10 days, subject to quantity negotiation |
| Payment Terms | L/C, D/P, Western Union, T/T, Credit card |
| Supply Ability | 18000 sets per week |
| Place of Origin | Guangzhou City, Guangdong Province, China |
| Packaging Details | Plywood outer box with bubble bag or paper |
|---|---|
| Delivery Time | 10 days, subject to quantity negotiation |
| Payment Terms | L/C, D/P, Western Union, T/T, Credit card |
| Supply Ability | 18000 sets per week |
| Place of Origin | Guangzhou City, Guangdong Province, China |
| Start Mode | Manual And Electromagnetic Start |
|---|---|
| Filling Pressure | 4.2Mpa / 5.6Mpa |
| Agent | HFC-227ea |
| Power | DC24V/1.5A |
| Size | Small/Medium/Large/etc. |
| Detection System | Fire & Smoke Detectors |
|---|---|
| Transport Package | Plywood Outer Box Or Wooden Case |
| Operating Temperature | 0°C To 50°C |
| Agent | FM200 (HFC-227ea) |
| Actuation | Automatic Or Manual Start |
| Cabinet Lock | Key Lock |
|---|---|
| Filling Pressure | 2.5 Mpa, |
| Cabinet Temperature Range | 0°C To 50°C |
| Fire Extinguishing Agent | FM200 |
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |