| Product Name | FM200 Gas Fire Suppression System |
|---|---|
| Discharge Time | ≤10s |
| Filling Pressure | 4.2MPa, 5.6Mpa |
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
| System Type | Pipe Network |
| Fire Protection Level | A Class |
|---|---|
| Filling Pressure | 2.5 Mpa, |
| High Light | 40-180L Fire Suppression Systems Fm200 |
| Cabinet Color | Red |
| Warranty | 1 Year |
| Actuation | Automatic Or Manual |
|---|---|
| Usage | Gas Fire Extinguishing |
| Agent | FM200 |
| Storage Temperature | 0°C To 50°C |
| Color | Red |
| Storage Pressure | 2.5MPa |
|---|---|
| Origin | Guangzhou, Guangdong, China |
| Cabinet Door Type | Single/Double |
| Feature | Clean Gas And Environmental Friendly |
| Model Of Cabinet | Double Cabinet |
| Size | 70L/90L/120L/150L/180L/Customize |
|---|---|
| Activation Time | 10 Seconds |
| Zone Management | Multi-Zone |
| Gas Type | FM200 |
| Working Power | DC 24V 1.5A |
| Working Temperature | 0~50℃ |
|---|---|
| Volume Of Cylinder | 40L,70L,90L,100L,120L,150L,180L |
| Storage Pressure | 2.5MPa |
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Cabinet Size | 1200mm X 800mm X 2000mm |
| Power | DC24V/1.6A |
|---|---|
| Agent Type | FM200 |
| Structure | No Pipeline |
| Printed Color | Silver(cabinet), Red(cylinder) |
| Warranty | 1 Year |
| Discharge Height | 2-4 M |
|---|---|
| Detection System | Heat & Smoke Detectors |
| Filling Density | ≤950kg/m3 |
| Suitable For | Sensitive Electronic Equipment And Valuable Assets |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Type | Fire Suppression System |
|---|---|
| Temperature Range | 0℃ To +50℃ |
| Usage | Gas Fire Extinguishing |
| Actuation | Automatic Or Manual |
| Application | Indoor |
| Fire Protection Level | A Class |
|---|---|
| Weight | 100kg-500kg |
| Extinguisher | FM200 Hfc-227ea Automatic Fire Extinguisher |
| Power | DC24V/1.5A |
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |