| Application | Fire Suppression |
|---|---|
| Activation Method | Automatic/Manual |
| Max Working Pressure | 4.2MPa |
| Structure | No Pipeline |
| Filling Pressure | 2.5 Mpa |
| High Light | 100L Automatic Fire Suppression System |
|---|---|
| Storage Pressure | 2.5MPa |
| Cabinet Activation Method | Electric Solenoid Valve |
| Printed Color | Silver(cabinet), Red(cylinder) |
| Temperature Range | 0℃ To +50℃ |
| Gas Type | FM200 |
|---|---|
| Storage Pressure | 2.5Mpa |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Material | FM200 Fire Suppression System |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| Start Mode | Manual And Electromagnetic Start |
| Extinguishing Method | Chemical Reaction |
| Material | FM200 Fire Suppression System |
| Durability | High |
| Name | Cabinet Type Fire Extinguisher For Fire Suppression Systems FM200,OEM/ODM FM 200 Fire Extinguishing Piping System |
|---|---|
| Color | Red Or According To Your Request |
| Starting Pressure | 2.5 |
| Maximum Filling Density | ≤1150kg/m3 |
| System Power Supply | DC24V/1.5A |
| Cabinet Lock | Key Lock |
|---|---|
| Filling Pressure | 2.5 Mpa, |
| Cabinet Temperature Range | 0°C To 50°C |
| Fire Extinguishing Agent | FM200 |
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Power | DC24V/1.5A |
|---|---|
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Usage | Gas Fire Extinguishing |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Shape | Round/ Square/ Rectangle/ Etc. |
| Reliability | 99.99% |
|---|---|
| Materials | Galvanized Steel |
| Filling Prussure | 4.2Mpa/5.6Mpa |
| Cylinder Capacity | 90/120/150/180L |
| Color | Red |
| Capacity | 40L,70L,100L,120,150L,180L |
|---|---|
| Spraying Time | ≤10s |
| Cabinet Dimensions | Customizable |
| System Power Supply | DC 24V , 1.5A |
| Agent Type | FM200 |
| Actuation | Automatic Or Manual |
|---|---|
| Usage | Gas Fire Extinguishing |
| Agent | FM200 |
| Storage Temperature | 0°C To 50°C |
| Color | Red |