| High Light | 100L Automatic Fire Suppression System |
|---|---|
| Storage Pressure | 2.5MPa |
| Cabinet Activation Method | Electric Solenoid Valve |
| Printed Color | Silver(cabinet), Red(cylinder) |
| Temperature Range | 0℃ To +50℃ |
| Structure | Pipeline |
|---|---|
| Power | DC24V/1.5A |
| Storage Pressure | 5.6Mpa 4.2Mpa |
| Cylinder Volume | 70L, 90L, 120L, 150L, 180L |
| Power Source | Gas Fire Extinguisher |
| Color | Red & Ivory White Color Or As Customized |
|---|---|
| Product Name | FM200 Gas Fire Suppression System,fire Fighting System,FM200 System |
| Discharge Time | ≤10s |
| Usage | Fire Rescue System,Fire,Gas Fire Extinguishing,fire Extinguishing System |
| Filling Pressure | 4.2MPa,5.6 MPa |
| Working Temperature | 0℃-50℃ |
|---|---|
| Origin | Guangzhou, Guangdong, China |
| Application | Indoor |
| Fire Extinguishing Agent | FM200 |
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Gas Type | FM200 |
|---|---|
| Storage Pressure | 2.5Mpa |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Material | FM200 Fire Suppression System |
| Type | Automatic Fire Extinguisher |
|---|---|
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| System Power Supply | AC 220V DC 24V 1.5A |
| Agent Discharge Time | 10 Seconds |
| Structure | Pipeline |
| Working Temperature | 0°C To 50°C |
|---|---|
| Colour | Red |
| Storage Pressure | 2.5 MPa |
| Actuation | Automatic Or Manual |
| Item | FM200 Gas System |
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
|---|---|
| Function | Firefighting |
| Discharge Time | 10 Seconds |
| Color | Red |
| Capacity Of Cylinder | 70L、90L、 100L、120L、150L、180L |
| Cylinder Volume | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
|---|---|
| Body Material | Steel Cylinder |
| Spraying Time | ≤10s |
| Working Temperature | 0℃-50℃ |
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Use | Fire Fighting Equipment |
|---|---|
| Valve | Brass Or Stainless Steel |
| Cylinder Material | Steel |
| Storage Medium | FM200, Hfc-227ea |
| Origin | Guangzhou, Guangdong |