| Color | Red |
|---|---|
| Ambient Temperature | 0~50℃ |
| Model | Piston Flow System |
| Cylinder Capacity | 70L,90L,100L,120L,150L,180L |
| Drive Device Pressure | 6.0Mpa(20℃) |
| Agent | FM200 Fire Extinguishing System |
|---|---|
| Working Temperature | -10°C To 50°C |
| Type | Piston Flow |
| Durability | High |
| Cylinder Capacity | 70L,90L,100L,120L,150L,180L |
| Discharge Time | 10 Seconds |
|---|---|
| Filling Pressure | 5.6 MPa, 4.2 MPa |
| Activation Method | Electric/Pneumatic |
| Product Type | Fire Suppression System |
| Safety | High |
| Type | Gaseous Fire Suppression System |
|---|---|
| Solubility In Water | Negligible |
| Odor | Odorless |
| Chemical Formula | Heptafluoropropane (HFC-227ea) |
| Color | Colorless |
| Agent | Hfc-227ea (FM200) |
|---|---|
| Power | DC24V/1.5A |
| Fire Extinguishing Time | 10 Seconds |
| High Light | 120L FM200 Gas Suppression System |
| Structure | No Pipeline |
| Color | Red & Ivory White Color Or As Customized |
|---|---|
| Product Name | FM200 Gas Fire Suppression System,fire Fighting System,FM200 System |
| Discharge Time | ≤10s |
| Usage | Fire Rescue System,Gas Fire Extinguishing,fire Extinguishing System |
| Filling Pressure | 4.2MPa,5.3MPa |
| Color | Red & Ivory White Color Or As Customized |
|---|---|
| Product Name | FM200 Gas Fire Suppression System |
| Discharge Time | ≤10s |
| Filling Pressure | 4.2MPa,5.6 Mpa |
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| Product Type | Fire Suppression System |
| Structure | Flexible |
| Agent | Heptafluoropropane |
| Reliability | 99.99% |
| Activation Temperature | 175°F |
|---|---|
| Type | Piston Flow |
| Safety | High |
| Drive Device Pressure | 6.0Mpa(20℃) |
| Power | DC24V/1.5A |
| Application | B,Fire Fighting Emergency Rescue,Fire Suppression System,fire Rescue System,C Type Fire |
|---|---|
| Discharge Time | ≤10s |
| Working Temperature | 0-50 Degree |
| Company Type | Manufacturer Over 10-years |
| Agent Willingness | Negotiable |