| Features | Adjustable Height, Easy Installation, Durable |
|---|---|
| Actuation | Electrical Or Temperature Sensing |
| Filling Pressure | 1.6Mpa |
| Working Temperature | 0~50℃ |
| Product Type | Hanging System |
| Working Temperature | 0~50℃ |
|---|---|
| Volume Of Cylinder | 40L,70L,90L,100L,120L,150L,180L |
| Storage Pressure | 2.5MPa |
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Cabinet Size | 1200mm X 800mm X 2000mm |
| Actuation | Automatic Or Manual Start |
|---|---|
| Filling Prussure | 4.2Mpa / 5.6Mpa |
| Activation Time | ≤10s |
| Reliability | 99.99% |
| Coverage Area | Class A, B, And C Fires |
| Cylinder Volume | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
|---|---|
| Body Material | Steel Cylinder |
| Spraying Time | ≤10s |
| Working Temperature | 0℃-50℃ |
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Object | Class A, B, C, E Fires |
|---|---|
| Ambient Temperature | 0℃~50℃ |
| Fire Extinguishing Method | Fully Flood Extinguishing |
| Minimum Design Density | 1.0 Kg/m3 |
| Reliability | 99.99% |
| Fire Protection Level | A Class |
|---|---|
| Weight | 100kg-500kg |
| Extinguisher | FM200 Hfc-227ea Automatic Fire Extinguisher |
| Power | DC24V/1.5A |
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Working Power | DC 24V 1.5A |
|---|---|
| Activation Method | Automatic Or Manual |
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Detection System | Heat & Smoke Detectors |
| Storage Temperature | -10°C To 50°C |
| Storage Pressure | 2.5MPa |
|---|---|
| Origin | Guangzhou, Guangdong, China |
| Cabinet Door Type | Single/Double |
| Feature | Clean Gas And Environmental Friendly |
| Model Of Cabinet | Double Cabinet |
| Capacity Of Cylinder | 70L,90L,100L,120L,150L,180L |
|---|---|
| Pipe Certification | FM Approved |
| Actuation | Automatic Or Manual |
| Spraying Time | ≤10s |
| Pipe Color | Red |
| Suitable For | Ceiling Mounting |
|---|---|
| Spraying Time | ≤8s |
| Installation Height | 2-3m |
| Discharge Time | ≤10s |
| Actuation | Electrical |