| Start Mode | Manual And Electromagnetic Start |
|---|---|
| Filling Pressure | 4.2Mpa / 5.6Mpa |
| Agent | HFC-227ea |
| Power | DC24V/1.5A |
| Size | Small/Medium/Large/etc. |
| Cylinder Volume | 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
|---|---|
| Activation Time | 10 Seconds |
| Reliability | 99.99% |
| Storage Bottle Material | HP345 Steel Welding Gas Cylinder |
| Material | Cylinder, Stainless Iron |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Application | Indoor |
| Cabinet Type | Single Door |
| Feature | Clean Gas And Environmental Friendly |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Storage Pressure | 5.6Mpa |
| Extinguishing Method | Chemical Reaction |
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
| Start Mode | Manual And Electromagnetic Start |
| Purity | 99.9% |
|---|---|
| Application | Fire System,It Is Mainly Used For Total Flooding Extinguishing System |
| Other Names | HFC-227EA,Trifluoromethane Fluoroform(HFC-227ea) |
| Appearance | Colorless,odorless And Colorless,No Turbid,Colorless & Odorless |
| Name | Mixed Refrigerant Gas R227ea,pure Gas HFC-227ea With High Quality,HFC 227ea Fire Extinguisher Gas R227ea,HFC227 Fire Protection Systems FM200 Gas,FM 200 Fire Suppression System With HFC-227ea Gas Fire Extinguisher |
| Type | Gaseous Fire Suppression System |
|---|---|
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
| Relative Humidity | ≤97% |
| Capacity Of Cylinder | 70L, 90L, 120L, 150L, 180L |
| Nominal Pressure | 5.6MPa 4.2MPa |
| Working Temperature | 0-50 Degree |
|---|---|
| Name | Cabinet Type Fire Extinguisher For Fire Suppression Systems FM200 |
| Working Pressure | 2.5Mpa-4.2Mpa |
| Zone Management | Single Zone |
| Discharge Time | 10 Seconds |
| Product Name | Fm200 Fire Suppression System,6mm Fire Detection Tube |
|---|---|
| Color | Red |
| Capacity | 100L |
| Filling Pressure | 4.2MPa |
| Discharge Time | ≤10s |
| Name | Cabinet Type Fire Extinguisher For Fire Suppression Systems FM200,OEM/ODM FM 200 Fire Extinguishing Piping System |
|---|---|
| Color | Red Or According To Your Request |
| Starting Pressure | 2.5 |
| Maximum Filling Density | ≤1150kg/m3 |
| System Power Supply | DC24V/1.5A |
| Operating Temperature | 0°C To 50°C |
|---|---|
| Actuation | Automatic Or Manual Start |
| Cabinet Quantity | Single |
| Structure | No Pipeline |
| Extinguisher | FM200 HFC227ea Fire Suppression System |