| Color | Red & Ivory White Color Or As Customized |
|---|---|
| Product Name | FM200 Gas Fire Suppression System,fire Fighting System,FM200 System |
| Discharge Time | ≤10s |
| Usage | Fire Rescue System,Fire,Gas Fire Extinguishing,fire Extinguishing System |
| Filling Pressure | 4.2MPa,5.6 MPa |
| Color | Red & Ivory White Color Or As Customized |
|---|---|
| Product Name | FM200 Gas Fire Suppression System,fire Fighting System,FM200 System |
| Filling Pressure | 4.2MPa,5.6Mpa |
| Item | FM200,gas Suppression System |
| Cylinder Capacity | 40L~180L,You Can Choose |
| Protected Zone Range | Proportion: ≤800m² ; Volume: ≤3600m³ |
|---|---|
| Application | A,B,C |
| Type | Gaseous Fire Suppression System |
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Cylinder Capacity | 70L~180L |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| Usage | Fire Rescue System |
| Company Type | Manufacturer Over 10-years |
| Working Temperature | -10~50℃ |
| Nitrogen Pressure | 6.0±1.0MPa(20℃) |
| Working Pressure | 4.2MPa / 5.6MPa |
|---|---|
| Company Type | Manufacturer Over 10-years |
| Type | Fire Suppression System |
| Temperature | 0-50°C |
| Item | FM200 |
| Package Contents | 1 FM200 Hanging System |
|---|---|
| Application | Indoor |
| Safety | High |
| Size | Small/Medium/Large/etc. |
| Adjustable Length | Yes |
| Reliability | 99.99% |
|---|---|
| Materials | Galvanized Steel |
| Filling Prussure | 4.2Mpa/5.6Mpa |
| Cylinder Capacity | 90/120/150/180L |
| Color | Red |
| Detection System | Fire & Smoke Detectors |
|---|---|
| Transport Package | Plywood Outer Box Or Wooden Case |
| Operating Temperature | 0°C To 50°C |
| Agent | FM200 (HFC-227ea) |
| Actuation | Automatic Or Manual Start |
| Storage Pressure | 4.2Mpa/5.6Mpa |
|---|---|
| Activation Method | Electric Or Manual |
| Operating Temperature | 0°C To 50°C |
| Installation | Indoor |
| Agent | FM200 |
| Origin | CHINA |
|---|---|
| Power | DC24V/1.5A |
| Storage Pressure | 5.6Mpa |
| Item | FM200 Gas System |
| Reliability | 99.99% |