| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| Color | Red |
| Valve Material | Brass |
| Fire Rating | Class A, B, C,E Fires |
| Capacity Of Cylinder | 70L, 90L, 120L, 150L, 180L |
| Structure | Pipeline |
|---|---|
| Power | DC24V/1.5A |
| Storage Pressure | 5.6Mpa 4.2Mpa |
| Cylinder Volume | 70L, 90L, 120L, 150L, 180L |
| Power Source | Gas Fire Extinguisher |
| Product Name | FM200 Gas Fire Suppression System |
|---|---|
| Discharge Time | ≤10s |
| Filling Pressure | 4.2MPa, 5.6Mpa |
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
| System Type | Pipe Network |
| Capacity | 70L,90L,120L,150L,180L |
|---|---|
| Color | Red Or Customized,or According To Customer's Requirement |
| Product Name | FM200 Gas Fire Suppression System |
| Filling Pressure | 4.2/5.6 Mpa |
| Discharge Time | ≤10s |
| Discharge Time | ≤10s |
|---|---|
| Agent | Fm200(htc-227ea Or Heptafluoropropane) |
| Relief Pressure | 5.0±0.225Mpa |
| Product Type | Fire Suppression System |
| Cylinder Volume | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
| Origin | CHINA |
|---|---|
| Type | Gaseous Fire Suppression System |
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
| Spraying Time | ≤10s |
| Installation | Indoor |
| Color | Red & Ivory White Color Or As Customized |
|---|---|
| Capacity | 70L,80L,82L,90L |
| Type | Fire Fighting System |
| Filling Pressure | 15MPa,20MPa |
| Item | FM 200 System Design,fire Suppression Systems Fm200 |
| Type | Automatic Fire Extinguisher |
|---|---|
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| System Power Supply | AC 220V DC 24V 1.5A |
| Agent Discharge Time | 10 Seconds |
| Structure | Pipeline |
| System Protection Volume | Maximum Single Region M³ |
|---|---|
| Operating Temperature | -10°C To 50°C |
| Storage Pressure | 4.2/5.6Mpa |
| Capacity Of Cylinder | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
| Spraying Time | ≤10s |
| Type | Cabinet Type Or Pipeline Type,Hanging |
|---|---|
| Name | FM200 Automatic Fire Extinguisher Suppression Fire Trace System |
| Color | Red Or According To Your Request |
| System Power Supply | DC24V 1.5A |
| Packaging Details | Plywood outer box with bubble bag or paper |