| Drive Device Pressure | 6.0Mpa(20℃) |
|---|---|
| Discharge Time | 10 Seconds |
| Trademark | Rongan |
| Working Pressure | 4.2 Bar,5.6 Bar |
| Application | Fire Suppression System |
| Type | Fire Suppression System |
|---|---|
| Temperature Range | 0℃ To +50℃ |
| Usage | Gas Fire Extinguishing |
| Actuation | Automatic Or Manual |
| Application | Indoor |
| Ambient Temperature | 0℃~50℃ |
|---|---|
| Body Material | Steel Cylinder |
| Portable Extinguisher | FM200 Gas Fire Extinguisher |
| Agent | Heptafluoropropane |
| Spraying Time | ≤10s |
| Filling Prussure | 2.5Mpa |
|---|---|
| Cylinder Color | Red |
| Detection System | Heat & Smoke Detectors |
| Installation | Indoor |
| Item | FM200 Gas System |
| Power | DC24V/1.5A |
|---|---|
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Usage | Gas Fire Extinguishing |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Shape | Round/ Square/ Rectangle/ Etc. |
| Cabinet Lock | Key Lock |
|---|---|
| Filling Pressure | 2.5 Mpa, |
| Cabinet Temperature Range | 0°C To 50°C |
| Fire Extinguishing Agent | FM200 |
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Capacity | 40L,70L,100L,120,150L,180L |
|---|---|
| Spraying Time | ≤10s |
| Cabinet Dimensions | Customizable |
| System Power Supply | DC 24V , 1.5A |
| Agent Type | FM200 |
| Discharge Time | 10 Seconds |
|---|---|
| Drive Device Pressure | 6.0Mpa(20℃) |
| Working Pressure | 5.6 Bar / 4.2 Bar |
| Ambient Temperature | 0~50℃ |
| Safety | High |
| Actuation | Automatic Or Manual |
|---|---|
| Usage | Gas Fire Extinguishing |
| Agent | FM200 |
| Storage Temperature | 0°C To 50°C |
| Color | Red |
| Discharge Height | 2-4 M |
|---|---|
| Detection System | Heat & Smoke Detectors |
| Filling Density | ≤950kg/m3 |
| Suitable For | Sensitive Electronic Equipment And Valuable Assets |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |