| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| Detection System | Heat & Smoke Detectors |
| Power | DC24V/1.5A |
| Start Mode | Manual And Electromagnetic Start |
| Nominal Pressure | 2.5MPa |
| Product Name | Fm200 Fire Suppression System |
|---|---|
| Color | Red |
| Capacity | 6L,10L,20L,30L |
| Discharge Time | ≤10s |
| Working Pressure | 1.6 MPa |
| Agent Type | HFC-227ea |
|---|---|
| Type | Gaseous Fire Suppression System |
| Odor | Slight |
| Critical Temperature | 316.9°F (158.3°C) |
| Ozone Depletion Potential | 0 |
| Gas Type | FM200 |
|---|---|
| Storage Pressure | 2.5Mpa |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Material | FM200 Fire Suppression System |
| Fire Protection Level | A Class |
|---|---|
| Filling Pressure | 2.5 Mpa, |
| High Light | 40-180L Fire Suppression Systems Fm200 |
| Cabinet Color | Red |
| Warranty | 1 Year |
| Fire Suppression Agent Type | Clean Agent |
|---|---|
| Solubility In Water | Negligible |
| Odor | Odorless |
| Chemical Name | 1,1,1,2,3,3,3-Heptafluoropropane |
| Ozone Depletion Potential | 0 |
| Material | Cylinder, Stainless Iron |
|---|---|
| Min Working Pressure | 1.6Mpa |
| Working Temperature | 0-50 Degree |
| Spraying Time | ≤10s |
| Type | Fire Suppression System |
| Power | DC24V/1.6A |
|---|---|
| Agent Type | FM200 |
| Structure | No Pipeline |
| Printed Color | Silver(cabinet), Red(cylinder) |
| Warranty | 1 Year |
| Cabinet Door | Single Or Double Door |
|---|---|
| Power | DC24V/1.5A |
| Extinguisher | FM200 HFC227ea Fire Suppression System |
| General Volume | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
| Cabinet Size | Customizable |
| Type | Fire Suppression System |
|---|---|
| Printed Color | Silver(cabinet), Red(cylinder) |
| Structure | No Pipeline |
| Application | Indoor |
| Fire Extinguishing Time | 10 Seconds |