| Working Power | DC 24V 1.5A |
|---|---|
| Activation Method | Automatic Or Manual |
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Detection System | Heat & Smoke Detectors |
| Storage Temperature | -10°C To 50°C |
| Non-Corrosive | Yes |
|---|---|
| Type | Clean Agent Fire Suppression System |
| Flash Point(PMCC)(℃/℉) | Not Flammable |
| Non-Conductive | Yes |
| Extinguishing Mechanism | Chemical Reaction |
| Cylinder Volume | 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
|---|---|
| Activation Time | 10 Seconds |
| Reliability | 99.99% |
| Storage Bottle Material | HP345 Steel Welding Gas Cylinder |
| Material | Cylinder, Stainless Iron |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Storage Pressure | 5.6Mpa |
| Extinguishing Method | Chemical Reaction |
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
| Start Mode | Manual And Electromagnetic Start |
| Start Mode | Manual And Electromagnetic Start |
|---|---|
| Filling Pressure | 4.2Mpa / 5.6Mpa |
| Agent | HFC-227ea |
| Power | DC24V/1.5A |
| Size | Small/Medium/Large/etc. |
| Cabinet Quantity | Single |
|---|---|
| Filling Pressure | 2.5Mpa |
| Power | DC24V/1.5A |
| Cylinder Volume | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
| Warranty | 1 Year |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Application | Indoor |
| Cabinet Type | Single Door |
| Feature | Clean Gas And Environmental Friendly |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Application | Fire Suppression |
|---|---|
| Activation Method | Automatic/Manual |
| Max Working Pressure | 4.2MPa |
| Structure | No Pipeline |
| Filling Pressure | 2.5 Mpa |
| Storage Pressure | 2.5MPa |
|---|---|
| System Power Supply | AC 220V DC 24V 1.5A |
| Temperature Range | 0℃ To +50℃ |
| Activation Method | Manual/Automatic |
| Origin | Guangzhou, Guangdong, China |
| Drive Device Pressure | 6.0Mpa(20℃) |
|---|---|
| Discharge Time | 10 Seconds |
| Trademark | Rongan |
| Working Pressure | 4.2 Bar,5.6 Bar |
| Application | Fire Suppression System |