| Valve Type | Electrically Actuated / Temperature Sensing |
|---|---|
| Storage Temperature | 0°C To 50°C |
| Application | Enclosed Spaces |
| Discharge Time | 10 Seconds |
| Nozzle Type | Piston Flow |
| Features | Adjustable Height, Easy Installation, Durable |
|---|---|
| Actuation | Electrical Or Temperature Sensing |
| Filling Pressure | 1.6Mpa |
| Working Temperature | 0~50℃ |
| Product Type | Hanging System |
| Actuation | Automatic Or Manual |
|---|---|
| Storage Pressure | 2.5Mpa |
| Cylinder Capacity | 70L, 90L, 120L, 150L, 180L |
| Installation | Indoor |
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
| Environmentally Friendly | Yes |
|---|---|
| Spraying Time | ≤10s |
| Corrosion Resistance | Excellent |
| Actuation | Electrical Or Manual |
| Application | Data Centers, Telecommunication Facilities, Control Rooms, Etc. |
| Max Working Pressure | 8Mpa |
|---|---|
| Power | DC24V/1.5A |
| Working Temperature | 0~50℃ |
| Actuation Pattern | Automatic Or Manual |
| Starting Mode | Electricity Sensor |
| Cylinder Color | Red |
|---|---|
| Gas Type | HFC227ea |
| Activation Method | Automatic |
| Design Life | 20 Years |
| Working Temperature | 0~50℃ |
| Activation Temperature | 175°F |
|---|---|
| Type | Piston Flow |
| Safety | High |
| Drive Device Pressure | 6.0Mpa(20℃) |
| Power | DC24V/1.5A |
| Discharge Time | 10 Seconds |
|---|---|
| Filling Pressure | 5.6 MPa, 4.2 MPa |
| Activation Method | Electric/Pneumatic |
| Product Type | Fire Suppression System |
| Safety | High |
| Drive Device Pressure | 6.0Mpa(20℃) |
|---|---|
| Model | Piston Flow System |
| Safety | High |
| Operating Temperature | -10°C To 50°C |
| Activation Method | Electric Or Manual |
| Safety | High |
|---|---|
| Application | Data Centers, Server Rooms, Electrical Rooms |
| Filling Pressure | 5.6/4.2 MPa |
| Nozzle Type | Piston Nozzle |
| Discharge Time | 10 Seconds |