| Detection System | Fire & Smoke Detectors |
|---|---|
| Transport Package | Plywood Outer Box Or Wooden Case |
| Operating Temperature | 0°C To 50°C |
| Agent | FM200 (HFC-227ea) |
| Actuation | Automatic Or Manual Start |
| Origin | CHINA |
|---|---|
| Power | DC24V/1.5A |
| Storage Pressure | 5.6Mpa |
| Item | FM200 Gas System |
| Reliability | 99.99% |
| Agent | HFC-227ea,FM200 |
|---|---|
| Voltage | Dc24v/1.5a |
| Cylinder Material | Steel |
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Zone Management | Multiple Rooms |
| Agent | Hfc-227ea (FM200) |
|---|---|
| Capacity | Varies Depending On Cabinet Size |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Extinguishing Time | 10 Seconds |
| Cylinder Volume | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
| Agent | Hfc-227ea (FM200) |
|---|---|
| Fire Extinguishing Time | 10 Seconds |
| Storage Pressure | 2.5MPa |
| Usage | Gas Fire Extinguishing |
| Humidity Range | 0-95% RH |
| Fire Protection Level | A Class |
|---|---|
| Weight | 100kg-500kg |
| Extinguisher | FM200 Hfc-227ea Automatic Fire Extinguisher |
| Power | DC24V/1.5A |
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Filling Pressure | 2.5Mpa |
|---|---|
| Model Of Cabinet | Can Be Double Cabinet Or Single Cabinet Or Customized |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Color | Red |
| Feature | Clean Gas And Environmental Friendly |
| Power | DC24V/1.6A |
|---|---|
| Agent Type | FM200 |
| Structure | No Pipeline |
| Printed Color | Silver(cabinet), Red(cylinder) |
| Warranty | 1 Year |
| Cabinet Door | Single Or Double Door |
|---|---|
| Power | DC24V/1.5A |
| Extinguisher | FM200 HFC227ea Fire Suppression System |
| General Volume | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
| Cabinet Size | Customizable |
| Power | DC24V/1.5A |
|---|---|
| Cabinet Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Temperature Range | 0℃ To +50℃ |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |