| Product Name | FM200 Gas Fire Suppression System |
|---|---|
| Discharge Time | ≤10s |
| Filling Pressure | 4.2MPa, 5.6Mpa |
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
| System Type | Pipe Network |
| Color | Red & Ivory White Color Or As Customized |
|---|---|
| Product Name | FM200 Gas Fire Suppression System |
| Discharge Time | ≤10s |
| Filling Pressure | 4.2MPa,5.6 Mpa |
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
| Size | 90L/100L/120L/150L/180L/Customize |
|---|---|
| Discharge Distance | 3-6 M |
| Color | Red |
| Function | Firefighting |
| Working Temperature | 0-50 Degree |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| Release Time | ≤60s |
| Gas Type | FM200 |
| Ambient Temperature | 0℃-50℃ |
| Discharge Height | 2-4 M |
| Actuation | Automatic Or Manual |
|---|---|
| Usage | Gas Fire Extinguishing |
| Agent | FM200 |
| Storage Temperature | 0°C To 50°C |
| Color | Red |
| Extinguisher | Hfc-227ea Automatic Fire Extinguisher |
|---|---|
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Temperature Range | 0℃ To +50℃ |
| Object | Class A, B, C, E Fires |
| Feature | Clean Gas And Environmental Friendly |
| Fire Protection Level | Class A, B, C Fires |
|---|---|
| Power | DC24V/1.5A |
| Cabinet Material | Steel |
| Cylinder Volume | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
| Origin | Guangzhou, Guangdong, China |
| Zone Management | One Zone |
|---|---|
| Manufacturer | Rongan Fire Protection Products |
| Flexibility | High |
| Extinguishing Method | Total Flooding |
| Toxicity | Non-toxic |
| Storage Temperature | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Filling Pressure | 4.2 / 5.6 Mpa |
| Safety | High |
| Cylinder Capacity | 70L, 90L, 120L, 150L, 180L |
| Color | Red |
| Cabinet Lock | Key Lock |
|---|---|
| Capacity | 90L,100L,120L,150L,180L |
| Warranty | 1 Year |
| Feature | Clean Gas And Environmental Friendly |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |