| Actuation | Automatic Or Manual Start |
|---|---|
| Filling Density | ≤950kg/m3 |
| Working Temperature | 0~50℃ |
| Printed Color | Silver(cabinet), Red(cylinder) |
| Size | Customized |
| Actuation | Automatic Or Manual Start |
|---|---|
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Max Working Pressure | 4.2MPa |
| Volume Of Cylinder | 40L,70L,90L,100L,120L,150L,180L |
| Printed Color | Silver(cabinet), Red(cylinder) |
| Cylinder Volume | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
|---|---|
| Cabinet Capacity | Customizable |
| Working Temperature | 0℃-50℃ |
| Max Working Pressure | 2.5MPa |
| Discharge Time | 10 Seconds |
| Working Temperature | 0℃-50℃ |
|---|---|
| Origin | Guangzhou, Guangdong, China |
| Application | Indoor |
| Fire Extinguishing Agent | FM200 |
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Working Temperature | 0℃-50℃ |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Gas Fire Extinguishing |
| Origin | Guangzhou, Guangdong, China |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Working Temperature | 0°C To 50°C |
|---|---|
| Colour | Red |
| Storage Pressure | 2.5 MPa |
| Actuation | Automatic Or Manual |
| Item | FM200 Gas System |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| Detection System | Heat & Smoke Detectors |
| Power | DC24V/1.5A |
| Start Mode | Manual And Electromagnetic Start |
| Nominal Pressure | 2.5MPa |
| Material | Cylinder, Stainless Iron |
|---|---|
| Min Working Pressure | 1.6Mpa |
| Working Temperature | 0-50 Degree |
| Spraying Time | ≤10s |
| Type | Fire Suppression System |
| Packaging Details | Plywood outer box with bubble bag or paper |
|---|---|
| Delivery Time | 10 days, subject to quantity negotiation |
| Payment Terms | L/C, D/P, Western Union, T/T, Credit card |
| Supply Ability | 28000 sets per week |
| Place of Origin | Guangzhou City, Guangdong Province, China |
| Actuation | Automatic Or Manual Start |
|---|---|
| Filling Prussure | 4.2Mpa / 5.6Mpa |
| Activation Time | ≤10s |
| Reliability | 99.99% |
| Coverage Area | Class A, B, And C Fires |