| Operating Temperature | 0°C To 50°C |
|---|---|
| Actuation | Automatic Or Manual Start |
| Cabinet Quantity | Single |
| Structure | No Pipeline |
| Extinguisher | FM200 HFC227ea Fire Suppression System |
| Color | Red |
|---|---|
| Origin | CHINA |
| Cylinder Volume | 70L, 90L, 120L, 150L, 180L |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Shape | Round/ Square/ Rectangle/ Etc. |
| Size | 70L/90L/120L/150L/180L/Customize |
|---|---|
| Activation Time | 10 Seconds |
| Zone Management | Multi-Zone |
| Gas Type | FM200 |
| Working Power | DC 24V 1.5A |
| Ambient Temperature | 0~50℃ |
|---|---|
| Discharge Time | 10 Seconds |
| Operating Temperature | -10°C To 50°C |
| Agent Type | HFC-227ea |
| Filling Pressure | 5.6/4.2 MPa |
| Cylinder Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Detection Method | Smoke Or Heat |
| Installation | Easy To Install |
| Durability | High |
| Valve Material | Brass |
| Capacity Of Cylinder | 70L,90L,100L,120L,150L,180L |
|---|---|
| Pipe Certification | FM Approved |
| Actuation | Automatic Or Manual |
| Spraying Time | ≤10s |
| Pipe Color | Red |
| Actuation | Automatic Or Manual |
|---|---|
| Installation | Wall-mounted, Ceiling-mounted |
| Discharge Time | 10 Seconds |
| Storage Pressure | 1.6MPa |
| High | 370~600mm |
| Protected Zone Range | Proportion: ≤800m² ; Volume: ≤3600m³ |
|---|---|
| Application | A,B,C |
| Type | Gaseous Fire Suppression System |
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Cylinder Capacity | 70L~180L |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Fire Protection Level | A Class |
| High Light | FM200 System |
| Fire Extinguishing Time | 10 Seconds |
| Filling Pressure | 2.5Mpa |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| Color | Red |
| Valve Material | Brass |
| Fire Rating | Class A, B, C,E Fires |
| Capacity Of Cylinder | 70L, 90L, 120L, 150L, 180L |