| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| Start Mode | Manual And Electromagnetic Start |
| Extinguishing Method | Chemical Reaction |
| Material | FM200 Fire Suppression System |
| Durability | High |
| Filling Prussure | 2.5Mpa |
|---|---|
| Cylinder Color | Red |
| Detection System | Heat & Smoke Detectors |
| Installation | Indoor |
| Item | FM200 Gas System |
| Power | DC24V/1.5A |
|---|---|
| Standard Of Examination | GB25972-2010 |
| Usage | Gas Fire Extinguishing |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Shape | Round/ Square/ Rectangle/ Etc. |
| Structure | No Pipeline |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent | FM200 |
| Cylinder Volume | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
| Cabinet Discharge Time | 10 Seconds |
| Cabinet Quantity | Single |
| Type | Automatic Fire Extinguisher |
|---|---|
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| System Power Supply | AC 220V DC 24V 1.5A |
| Agent Discharge Time | 10 Seconds |
| Structure | Pipeline |
| Agent | FM200 Fire Extinguishing System |
|---|---|
| Working Temperature | -10°C To 50°C |
| Type | Piston Flow |
| Durability | High |
| Cylinder Capacity | 70L,90L,100L,120L,150L,180L |
| Name | Cabinet Type Fire Extinguisher For Fire Suppression Systems FM200,OEM/ODM FM 200 Fire Extinguishing Piping System |
|---|---|
| Color | Red Or According To Your Request |
| Starting Pressure | 2.5 |
| Maximum Filling Density | ≤1150kg/m3 |
| System Power Supply | DC24V/1.5A |
| Dischargetime | 10 Seconds |
|---|---|
| Power | DC24V/1.5A |
| Placement | In The Corner |
| Working Temperature | 0~50℃ |
| Zone Management | Single |
| Working Temperature | 0~50℃ |
|---|---|
| Volume Of Cylinder | 40L,70L,90L,100L,120L,150L,180L |
| Storage Pressure | 2.5MPa |
| Company Type | Manufacturer Over 10-Years |
| Cabinet Size | 1200mm X 800mm X 2000mm |
| Capacity | 40L,70L,100L,120,150L,180L |
|---|---|
| Spraying Time | ≤10s |
| Cabinet Dimensions | Customizable |
| System Power Supply | DC 24V , 1.5A |
| Agent Type | FM200 |