| Model Of Cabinet | Single Cabinet |
|---|---|
| Working Temperature | 0~50℃ |
| Category | FM200 |
| General Volume | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
| Extinguisher | FM200 HFC227ea Fire Suppression System |
| Color | Red & Ivory White Color Or As Customized |
|---|---|
| Product Name | FM200 Gas Fire Suppression System,fire Fighting System,FM200 System |
| Discharge Time | ≤10s |
| Usage | Fire Rescue System,Gas Fire Extinguishing,fire Extinguishing System |
| Filling Pressure | 4.2MPa,5.3MPa |
| Working Pressure | 4.2MPa / 5.6MPa |
|---|---|
| Company Type | Manufacturer Over 10-years |
| Type | Fire Suppression System |
| Temperature | 0-50°C |
| Item | FM200 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| Product Type | Fire Suppression System |
| Structure | Flexible |
| Agent | Heptafluoropropane |
| Reliability | 99.99% |
| Ambient Temperature | 0℃~50℃ |
|---|---|
| Body Material | Steel Cylinder |
| Portable Extinguisher | FM200 Gas Fire Extinguisher |
| Agent | Heptafluoropropane |
| Spraying Time | ≤10s |
| System Protection Volume | Maximum Single Region M³ |
|---|---|
| Operating Temperature | -10°C To 50°C |
| Storage Pressure | 4.2/5.6Mpa |
| Capacity Of Cylinder | 40L, 70L, 90L, 100L, 120L, 150L, 180L |
| Spraying Time | ≤10s |
| Storage Medium | FM200, Hfc-227ea |
|---|---|
| Usage | Fire Protection |
| High Light | Fm200 Cylinder Extinguisher |
| Maximum Injection Time Of The System | 10s |
| Nozzle Type | Spray |
| Color | Red & Ivory White Color Or As Customized |
|---|---|
| Product Name | FM200 Gas Fire Suppression System,fire Fighting System,FM200 System |
| Discharge Time | ≤10s |
| Usage | Fire Rescue System,Fire,Gas Fire Extinguishing,fire Extinguishing System |
| Filling Pressure | 4.2MPa,5.6 MPa |
| Storage Pressure | 4.2Mpa/5.6Mpa |
|---|---|
| Activation Method | Electric Or Manual |
| Operating Temperature | 0°C To 50°C |
| Installation | Indoor |
| Agent | FM200 |
| Agent | Hfc-227ea (FM200) |
|---|---|
| Power | DC24V/1.5A |
| Fire Extinguishing Time | 10 Seconds |
| High Light | 120L FM200 Gas Suppression System |
| Structure | No Pipeline |